Во ливада во паланечко пронајден половина човечки труп и облека

Во ливада во атарот на селото Конопница, Крива Паланка, вчера попладне бил пронајден дел од човечки труп, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

– Вчера попладне, околу 17 часот и 24 минути во полициската станица, одделение за внатрешни работи Крива Паланка, било пријавено дело во ливада во Конопница пронајдени се облека и дел од човечки труп. За настанот веднаш бил известен јавен обвинител и увид извршила екипа на ОВР Крива Паланка, информира портпаролот на Секторот за внатрешни работи Куманово, Ивана Младеновска.

Дополнува дека по наредба на јавен обвинител ќе биде извршена обдукција.

Total
1
Shares
Поврзани објави