Груби вели дека опожаренето возило е на сосед, Османи дека е на вицепремиерот, а СДСМ дека го користел

Чие е опожареното возило во скопски Чаир предизвика лавина од реакции во јавноста.

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби вели дека е на негов сосед, ама реагираше за истото на Фејсбук, а неговиот соопартиец од владејачката ДУИ, министерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека е на Груби.

Од владејачката СДСМ, исто како и Османи, го осудија инцидентот, а во рекцијата велат дека возилото било користено од Груби, а од владејачката Алијанса за Албанците пак во осудата велат дека тоа било на Груби.

Министерството за внатрешни работи вели дека е на скопјанецот Б.Л..

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина маестро Кире Костов

Почина македонскиот композитор, инструменталист и диригент, маестро Кире Костов. Тажната вест на социјалните мрежи ја споделиja неговите семејни…