Двесет и двегодишно лице од Прилеп почина од ковид

3D render of a medical background with DNA strands and Covid 19 cells

Во последниот извештај на министерството за здравство беа регистрани 22-ца починати, меѓу кои и 22-годишно лице од Прилеп.

„Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 22 починати лица 9 починати лица од Скопје (68г, 73г, 77г, 81г, 82г, 84г, 84г, 86г и 87), по 3 починати од Кавадарци (69г, 78г и 88г) и Битола (66г, 67г и 73г) и по едно починато лице од Демир Капија (73г), Куманово (86г), Неготино (87г), Прилеп (22г), Струга (76г), Струмица (73г) и Тетово (58г). Од пријавените лица, 21 се починати во болнички услови, а едно лице во домашни услови“ се наведува во извештајот.

Total
1
Shares
Поврзани објави