Две лица се приведени за убиството на лекарот во Железара

Две лица се приведени во врска со убиството на лекарот во скопската населба Железара, објави синоќа министерот за внатрешни работи Панче Тошковски.

Министерот посочи дека се преземени 20 истражи дејствија и дека се прегледани над 50 камери и видео записи. 

Тошковски не ги откри мотивите и рече дека повеќе информации ќе се соопштат во текот на денешниот ден. Неофицијално претресот е вршен во населбата Автокоманда.

Шеесет и седумгодишен лекар минатата недела беше пронајден избоден до смрт во неговиот автомобил паркиран во парк во близина на поранешната фабрика „Железара“.

Total
0
Shares
Поврзани објави