Детали за пукањето во Чаршија: Еден в станица, еден в болница

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчеравечер во Старата скопска чаршија.

Како што информираат од СВР Скопје за „Република“, околу 23.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода М.Е.Е.(30) од Република Турција, со привремен престој во Скопје, поради сомнение дека околу 22.00 часот пред угостителски објект на ул.„Казанџиска“ во Скопје пукал од огнено оружје и му нанел повреди на С.Б., исто така, од Република Турција.

М.Е.Е. бил приведен и задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Total
3
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Антикриорупциска комисија: Министерот Филипче може да го смени од функција директорот на Центарот за јавно здравје Зибери

„Четири месеци градиме доверба и работиме транспарентно. Во ниеден момент не донесовме политички мотивирани одлуки и ова вие добро го знаете. Вашата изјава е неточна, штетна и пред сѐ неколегијална, што исклучително ме загрижува“, вели министерот Филипче во одговор на обвинувањата од директорот Зибери