Доктор Жан Митрев пред околу еден месец дал гаранција од 1 милион евра дека нема да бега

Доктор Жан Митрев пред околу еден месец дал гаранција од 1 милион евра дека нема да бега, а како осомничен во истрагата која неодамна ја отвори скопското обвинителство. Претходно на докторот му беше одземен и пасошот, по барање на обвинителството, а поради опасност од бегство.

Пред два месеци од обвинителството информираа дека е донесена наредба за истрага против Митрев, поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Измама од член 247 став 4 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

Total
11
Shares
Поврзани објави