Д-р Беќаровски: Додека не се скапи, набавете си комбинирани брзи антигенски тестови

Познатиот доктор Нико Беќаровски, во својата последна објава на фејсбук, предупредува дека е можно цените на ковид тестовите да скокнат па затоа препорача на време да набавите од истите. 

-Со доаѓање на есента и зимата оваа година неминовно ќе не заплисне и сезонскиот грип. Затоа додека цените на тестовите се уште не се скапи на светската берза, ВЕДНАШ набавете ги брзите комбинирани антигенски тестови Covid/InfluenzaA/B Combo test, со кои на релативно ефтин и временски краток рок ќе може да ВЕДНАШ ДА ДИЈАГНОСТИЦИРАМЕ болни од Covid-19 и сезонски грип. За еден месец можеби ќе биде предоцна, констатир Д-р Беќаровски. 

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Зибери е разрешен поради неговата изјава, нема да дозволам да се политизира работата на Комисијата за заразни болести, вели Филипче

Директорот на Центарот за јавно здравје Скопје Арбен Зибери е разрешен од функцијата, соопшти Министерството за здравство. За…