Ердоган и сопругата позитивни на ковид – Имаме благи симтоми, но ќе продолжиме да работиме од дома

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган информираше дека тој и неговата сопруга се позитивни на ковид-19 и имаат благи симптоми.

Ердоган наведе дека е заразен со Омикрон варијантата на вирусот.

„Денеска добив позитивни резултати од тестот за Ковид, што јас и мојата сопруга го направивме по благи симптоми. Ќе продолжиме да работиме од дома“,

напиша Ердоган на Твитер.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Роман Абрамович отруен

Портпарол на рускиот милијардер Роман Абрамович потврди за неговата влошената здравствена состојба откако наводно бил затруен за време…