Загина пешак во Ѓорче Петров, прегазен од автомобил

Човек загина вечерва кај општината Ѓорче Петров, откако во него удрил автомобил.

– Пријавено е дека кај Општина Ѓорче Петров, патничко моторно возило „Ауди” удрило пешак. Пешакот починал, велат од МВР.

Засега нема информации за возраста на загинатиот, како ни за околностите под кои се случила несреќата. МВР најави дека откако ќе заврши увидот, ќе соопшти официјална информација.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Терминот фашистичка не, Бугарија не е фашистичка земја – ставови на преговарачите – Бујар Османи за заедничко чествување на Гоце и Кирил и Методиј ?

Терминот заедничка историја, од бугарска страна се следи како концепција на бугарска нација формирана во средниот век, чиј…