Заев поднесе оставка од Премиер и претседател на СДСМ

Честитам за победата на опозицијата и поднесувам оставка!, изјави Зоран Заев вечерва по резултатите од локалните избори.

Јас ја понесувам целата одговорност.

Разочаран сум што насилниците кои тргнаа да убиваат денес се избрани и за градоначалници.

Тој порача дека сепак не е време за предвремени избори.

Total
3
Shares

USJE
Поврзани објави