Земјотрес во прилепскиот регион

Земјотрес бил почуствуван во 15 часот и 41 мнута во Македонија во прилепскиот регион, на одалеченост од 99 км од Скопје.

Според информации на ЕМСЦ се работи за земјотрес со јачина од 3,3 степени според рихтер.

Граѓаните од прилепско-битолскиот регион пишуваат дека потресот траел неколку секунди.

Total
3
Shares
Поврзани објави