Зеќири останува во притвор во „Шутка”

Доскорашниот генерален секретар на Владата, Мухамед Зеќири, останува во притвор во истражниот затвор „Скопје”, бидејќи денеска Кривичниот совет го потврди решението на судијата на претходна постапка.

-Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција,
постапувајќи по жалба на одбраната на осомничениот М.З. во однос на
решението на судија на претходна постапка, денеска одржа јавна седница
во присуство на странките, по која ценејќи ги фактите приложени во
жалбата, донесе решение со кое го потврди решението на претходна
постапка со измени во основите кои постојат за определување на мерката
притвор, велат од Кривичниот суд.

Total
1
Shares
Поврзани објави