Камчев излегува од притвор, со гаранцијата од скоро 11 милиони евра

По Сашо Мијалков и бизнисменот Орце Камчев излегува од затвор.

Кривичниот совет на апелација одлучи да ја прифати гаранцијата од 11 милиони евра.

,,Уважена е жалбата и укината е мерката притвор со прифаќање на гаранција.10.996.000 евра дел во недвижности дел во готовина” велат од Апелација.

Тој новогодишната ноќ ја дочека во болницата “Систина” и се уште се наоѓа таму, поради што на слобода ќе излезе од болницата.

Total
1
Shares
Поврзани објави