КАНАЛ 5 ОБЈАВУВА: Избегната тешка несреќа на Матка (ФОТО)

До редакцијата на Канал 5 телевизија пристигнаа фотографии од турски туристички автобиус чие задно тркало е пропаднато покрај коловозот на скопска Матка, а возилото е видно закосено.

Автобусот бил полн со туристи од Турција. За среќа не дошло до превртување и избегната е трагедија. Наскоро повеќе информации на оваа тема.

Total
0
Shares
Поврзани објави