Кумановка оставила три деца кај мајка и, рекла за кратко ќе се врати, но не се вратила

ВР информира за неодговорна мајка, која побегнала од своите три деца.

-СВР Куманово поднесе кривичнa пријава против С.А.(46) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „напуштање на немоќно дете”. На 26.04.2023 во Куманово, пријавената ги оставила трите нејзини деца во куќата на нејзината мајка, со изговор дека за кратко време ќе се врати, но истата не се вратила, информираат од МВР.

Total
0
Shares
Поврзани објави