Македонија слави : Ракометарите одат на светско првенство !

Македонија ќе игра на СП 2023 во Полска и во Шведска откако нашите ракометари во извонреден меч славеа над Чешка со 27-25.

Македонија имаше водство во голем дел од натпреварот.

Филип Кузмановски го реализираше клучниот пенал што го изнуди одличниот Томи Јагуриновски, кој настапи на десен бек во завршните моменти, додека Кире Лазаров ги водеше од клупата.

Total
23
Shares
Поврзани објави