Мицкоски по вторпат позитивен на Ковид

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е позитивен на Ковид-19. Од најголемата опозициска партија преку официјално соопштение ја откажаа денешната посетата на Мицкоски во Маврово-Ростуше, закажана за ппладнево.

„Причини за негово откажување е развивањето на симптоми од Ковид 19 на претседателот Мицкоски, при што беше направен брз антигенски тест, каде што истиот беше позитивен“, стои во партиското соопштение.

Total
1
Shares
Поврзани објави