Мијалков поднел барање да стане жител на Охрид

Пред десетина дена Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК, осуден на три години затвор за случајот „Империја“, поднел барање за да стане жител на Охрид.

Претходно истото го направил и бизнисменот Јордан Камчев, кој затворската казна ја издржува во отворениот затвор во Струга.   

Затворот во Струга е еден од затворите во Македонија каде казната се издржува само со преспивање во затворските одделенија.

Во Струга казната затвор ја издржува и Зоран Милески – Кичеец осуден за случајот „Рекет“

Total
2
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Судска медицина: Причината за реобдукција покажува дека ОЈО и колегите кој го прегледале телото немаат елементарни познавања од судска медицина, познавања кој треба да ги има секој обвинител

По пронаоѓање на телото на ден 07.06.2022 година околу 19.00 часот бил извршен увид на местото на настанот…