Момчето кое почина пред неколку дена правело свадба, 25-годишна девојка нова жртва на ковид-19

Фото: Martin Sanchez на Unsplash

Младото момче од Крива Паланка кое вчера почина од компликации предизвикани од коронавирусот, пред десетина дена правело свадба, пренесува „Фокус“.

-Точно е дека момчето починало на Клиниката за инфективни болести. Не бил вакциниран. Тоа ќе биде објавено во утрешниот извештај на Министерството за здравство. Момчето имало прекумерна телесна тежина, велат од МЗ за порталот.

Според нивните неофицијални информации, вчера во една од приватните болници починала и 25-годишна девојка.

Total
1
Shares
Поврзани објави