Најмалку 20 повредени и двајца исчезнати при експлозијата во словенечката фабрика „Меламин“

При денешната експлозија во словенечката хемиска фабрика „Меламин“ повредени се најмалку 20 луѓе, а двајца се водат како исчезнати.

Властите апелираат жителите на Кочевје да не излегуваат надвор.

Сè уште не е познато што ја предизвикало експлозијата во фабриката. Пожарот е изгаснат, а фабриката е прилично оштетена.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Главниот директор на украинската нуклеарна централа Запорожје под руска окупација е уапсен од руската патрола

Главниот директор на украинската нуклеарна централа Запорожје под руска окупација е уапсен од руската патрола, објави Енергоатом, државната…