Новинар на „Њујорк Тајмс“ убиен во близина на Киев

Репортерот на Њујорк Тајмс е убиен во близина на Киев, потврди началникот на регионалната полиција.

Наградуваниот видео новинар Брент Рено (51) бил застрелан кога руските сили отвориле оган врз автомобил во близина на Ирпин, објавија светските медиуми.

Друг новинар со него во тоа време бил однесен во болница на лекување по нападот.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Видео: Зеленски доживеа сообраќајка

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски доживеа сообраќајна несреќа, јавува Би-би-си. Неговиот портпарол, Серхиј Никифоров изјави дека несреќата се…