Паѓа град со големина на јајце, дува силен ветер: Силно невреме во Србија

Силно невреме денеска погоди делови од Србија.

„Во следниот час, во областа Златибор (околина Косјериќ и Ужице), како и Расин (околина Крушевац), силен конвективен развој ќе предизвика интензивни врнежи со грмежи, град и силен ветер во зоната на врнежите“, наведуваат на веб-страницата во предупредувањето објавено во 16 часот.

Силно невреме пропратено со силен ветер и град падна и во околината на Алексинац.

Total
0
Shares
Поврзани објави