Пензионер падна од висина во геријатриската болница во Ѓорче и почина

Седумдесет и осумгодишен пациент паднал од висина и починал во геријатриската болница во Ѓорче Петров.

Како што објави МВР, несреќата се случила вчера напладне.

„Вчера во 18,15 година во СВР Скопје е пријавено дека во Специјализирана болница за геријатриска и палијативна медицина 13 Ноември Скопје, на подрачје на Ѓорче Петров, нивниот пациент М.С.(78) од с.Иванковци, велешко, паднал од висина. Од лекар од итна медицинска помош е констатирана смрт“, велат од МВР.

Засега нема информации како паднал човекот и oд кој кат.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Собранието ги подготви заклучоците за францускиот предлог, нема потреба од промени во преговарачката рамка

Собраниските служби ги подготвија предлог заклучоците за владината информација за францускиот предлог. Според она што го подготвува собраниското…