Повторно настрада пешак во Скопје

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска во центарот на Скопје. Пешак е прегазен пред мостот „Гоце Делчев“, во близина на пешачкиот премин, кој се смета за еден од најопасните, поради тоа што се наоѓа среде улица каде што многу често се вози со голема брзина.

Според првичните информации, во пешакот удрил автомобил џип. Засега нема официјална информации за идентитетот на пешакот и за возачот што управувал со автомобилот.

Total
0
Shares
Поврзани објави