Попладне пороен дожд

Времето денеска ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР. Попладне се очекува да биде променливо облачно, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на краткотрајно невреме.

Температурите ќе се движат во интервал од 5 до 25 Целзиусови степени.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Земјотрес кај Крушевац

Земјотрес со јачина од 3.8 степени по Рихтер ја потресе Србија. Епицентарот на земјотресот е лоциран на 17…