Поради сообраќајка блокиран патот Маврово – Ростуше

Сообраќајка на патот Маврово – Ростуше.

Повреден е возачот на автомобилот со полесни повреди. Комбето превезувало странски туристи.

Поради сообраќајката блокиран е патот, колони возила во двата правца. Чекаат повеќе од половина час да пристигне увидната екипа.

фото: Сител ТВ

Total
1
Shares
Поврзани објави