Почина актерката Кирсти Ели

По тешката борба со ракот почина актерката Кирсти Ели. Таа беше најпозната по улогата Ребека во комичната серија „Cheers“, која ѝ донесе и престижни телевизиски награди како Еми и Златен глобус.

Исто така, нејзините обожаватели ќе ја паметат по улогите во филмовите „Look Who’s Talking“, „Star Trek II: The Wrath of Khan“, „It Takes Two“ и многу други.

Таа почина на 71-годишна возраст, соопшти нејзиното семејство.

Total
1
Shares
Поврзани објави