Почина Синиша Михајловиќ

Страшна вест доаѓа од Италија, откако весникот „Газета дело спорт“ прв објави дека Синиша Михајловиќ почина денеска, губејќи ја најважната битка со тешката болест.

Иако два пати успеваше да се избори со болеста, состојбата на поранешниот српски фудбалер и селектор сериозно се влоши во последните денови.

За жал, најцрните сценарија се остварија, па Михајловиќ денеска почина во клиника во Италија на 53-годишна возраст.

Негов последен ангажман беше како тренер на Болоња, од каде беше отпуштен пред неколку месеци.

Total
1
Shares
Поврзани објави