Почина Чарли Вотс, тапанарот на Ролинг Стоунс

Чарли Вотс, тапанарот на The Rolling Stones, почина на 80 -годишна возраст.

“Почина мирно во лондонската болница, опкружен со своето семејство. Тој беше сакан сопруг, татко и дедо и еден од најголемите тапанари на неговата генерација. Љубезно бараме приватноста на неговото семејство, членовите на бендот и блиските пријатели во ова тешко време “, се наведува во соопштението, пренесено од Би -Би -Си.

Total
30
Shares
Поврзани објави