Почина Џеки – најпознатиот бербер во Скопје

Утрово на 38-годишна возраст во Скопје почина еден од најпознатите скопски бербер Џеваир Јакупи – Џеки.

Веста се прошири на социјалните мрежи, а неговите пријатели преку емотивни статуси се простуваат од него.

Јакупи имаше свој салон за потстрижување „Дјеки Јанг“ во ТЦ Зебра, каде меѓу посетителите имаше и лица од јавниот живот, политичари, спортисти.

Total
1
Shares
Поврзани објави