ВИДЕО: Снимен земјотресот кој утринава ја погоди Македонија

Епицентарот на земјотресот е во селото Леуново, во близина на Маврово, на длабочина од 10 километри.

Повеќе гостиварци и жители на градови во западниот дел од државава, како што објавија по социјалните мрежи, утрово доживеаја непријатно будење. Во шест минути пред пет часот почувствувале потрес со средна јачина.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Поевтинуваат горивата

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98…