Приведена вработена во установа за згрижување деца – ги запуштала малолетниците – неофицијално била алкохолизирана

На 04.06.2022 полициски службеници од полициската станица Битола ја лишиле од слобода Х.В.К.(37) од Битола, вработена во јавна установа за згрижување на деца во Битола, бидејќи истата со запоставување на својата должност, ги запуштила малолетниците згрижени во мал групен дом. По документирање на случајот против неа ќе следува кривична пријава. соопштија од СВР Битола.

Неофицијално вработената била под дејство на алкохол.

На потег е Обвинителството. 

апла.мк

Total
9
Shares
Поврзани објави