Сеад Кочан бара помилување

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој одлежа нешто над две години од затворската казна од четири години и осум месеци за случајот „Труст“, бара помилување од државата, објави Алсат, повикувајќи се на свои извори.

Според информациите на телевизијата, Кочан веќе проследил барање до Министерството за правда да биде пуштен од затвор пред да ја одлежи во целост изречената казна.

Total
8
Shares
Поврзани објави