Се преврте Автобус со работници во Битола, петмина повредени

Автобус кој утрово превезувал работници во фабриката „Кромберг и Шуберт“ се превртел од патот на излезот од индустриската зона „Жабени“ во Битола. Полицијата потврди дека несреќата се случила утрово околу 6,30 часот, кога автобусот превезувал патници од ноќна смена и се движел кон Битола. Според првичните проценки, повредени се пет лица, од кои дел  вработени и шоферот. Сите се вон животна опасност.

Од Битолската болница соопштија дека петмина повредени биле амбулантски третирани, со полесни пвреди и не се хоспитализирани.

foto apla.mk

Total
13
Shares

USJE
Поврзани објави