Туската полиција објави видео од апсењето на осомничената за бомбашкиот напад во Истанбул

На видеото се гледа како специјалните полициски сили влегуваат во стан, ставаат лисици на жената и вршат претрес во просториите, откривајќи, меѓу другото, оружје.

Total
0
Shares
Поврзани објави