фото: Која е жената која изгоре во пожар во Стар Дојран

ДАНИЕЛА НИКОЛОВА (1979-2022) е жртвата на денешната огнена трагедија во Стар Дојран. Дојранчани се простуваат со неа на социјалните мрежи, напомнувајќи дека сите си ја познаваа како ДАДА. Беше вредна, насмеана, отворена. Погребот ќе се одржи утре во 10 часот на гробиштата во Стар Дојран.

Почивај ви мир Даниела!

Остануваат немирите на оние кои ги слушале твоите крикови утринава кога избил пожарот, а одбрале без никаква интервенција да останат само сведоци на трагичниот настан на ул. “Маршал Тито” во центарот на Ст. Дојран.

Total
1
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Втор уписен рок – новите студенти најмногу сакаат медицина и информатика, најмалку шумарство и новинарство (список слободни места)

Иако на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) се пријавија повеќе кандидати од предвидената квота, сепак,…