Шефот на протокол во МНР поднел оставка, по грешката со словенечкото знаме

Шефот на протокол во Министерството за надворешни работи поднел оставка, по грешката со словенечкото знаме, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи во гостување во емисијата „24 анализа“ на ТВ 24.

„Kога имате интензивна агенда, се прават грешки,“ рече Османи.

На средбата со словенечката министерка за надворешни работи Тања Фајон, во кабинетот на Османи, наместо знамето на Словенија беше поставено знамето на Словачка.

Total
2
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Маж удрен од глисер

Во полициската станица во Струга вчера околу 18 часот е пријавен дека е повреден 60-годишен стружанец. Тој е…