5.5 степени, Босна утрово повторно се тресе

Нов јак земјотрес утрово пред 6 часот и 30 минути во Босна и Херцеговина.

Според првичните информации земјотресот е со јачина од 5.5 степени по рихтер.

Од четвртокот па до денеска регистрирани се над 50 земјотреси.

Total
31
Shares
Поврзани објави