7 доживотни казни затвор за Диво Насеље, осуден се соблече гол

Пред малку беше соопштена пресудата за случајот Диво Насеље според која има7 доживотни казни затвор. Судот изрече и 13 казни по 40 години затвор, и 4 ослободителни пресуди. Осудените не ја слушнаа пресудата оти ги изнесоа од судница бидејки викаа УЧК УЧК. Еден од нив протестираше и се соблече до половина гол а полицијата го покри со кебе. Следуваат повеќе детали.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Јанкулоска: На 27-ми април со Миле јадевме и разговаравме за теми од наш интерес – во партијата ништо не се случуваше невообичаено

Екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска сведочеше за упадот во Собранието на 27-ми април. Јанкуловска потенцираше дека…