9 повредени во тешка сообраќајка на македонски автобус во Австрија

Деветмина патници се повредени, oд кои три потешко во судирот меѓу автобус и камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Најверојатно се работи за македонски автобус, но МНР се уште нема излезено до информација. Автриските медиуми пишуваат дека во судирот се превртела и кабината на камионот товарен со трупци, а возачот останал заробен внатре. Во автобусот имало 18 патници. Десетмина, меѓу кои и 4 деца се неповредени. Нема детали за името на компанијата и превозникот на автобусот.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Општина Стумица со реакција: Општина Струмица бара унифицирана и законски уредена висина на плата на пожарникарите на ниво на држава, а не намалување на платите на пожарникарите

Општина Струмица до порталот Досие достави :Реакција на текстот со наслов „Општина Струмица прави споменици на жртви на…
Повеќе

Исчезнат !

Семејството трага по исчезнатиот Пандо Лазовски. Негова фотографија е објавена на социјалните мрежи со повик доколку некој го…