АЛАРМАНТНО – ВИДЕО : Охридско Езеро се излеа, водата влегува во објекти

Вечерва жителите во Охрид повторно се вознемирени од големите бранови и немирното Езеро. Овој пат се појави ветер и циклон наречен Алексеј кој предизвика високи бранови и излевање на водата. На социјалните мрежи се појави првото видео на кое се гледа како водата навлегува во угостителски објект покрај кејот.
Видеото е постирано од Кочо Каневче.
https://www.facebook.com/letnabavcha.kaneo/videos/1614186108703249/

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Ромската заедница со претставка до Народен Правобранител: „Во Министерството за култура нема ниту еден вработен од ромска етничка припадност“

Во текот на вчерашниот ден, активистот за човекови права, Тефик Махмут, излезе со претставка за несоодветна и неправична…