(Обновено) Авион исчезна од радар по полетување од Охридскиот аеродром

Мал авион попладнево исчезнал од радарот во пределот на Солунска Глава, неофицијално дознава Канал 5. Леталото полетало од Охридскиот аеродром.

Првичните инфирмации се дека се работи за авион цесна во кој имало 4 патници сите Бугари кои патувале за Софија.

Ова се првичните информаци кои ги објави телевијата Канал5 . Фотографијата е превземан од порталот на Канал5. 

Total
0
Shares
Поврзани објави