Брзо спречен огромен пожар на дива депонија во Карпош

https://www.facebook.com/dosie.mk/videos/305488000143531/

Попладнево изабувна огромен пожар на дива депонија покрај Вардар зад Аква Паркот во скопската населба Карпош. На местото на пожарот пристигнаа повеќе пожарни возила а пожарникарите со брза интервенција го локализираа пожарот. Голема опасност беше силниот ветер кој брзо го разгоре пламенот и се крена густ чад. Dosie.mk беше во живо на местото на настанот каде што има купишта губре и отпадоци.

Total
0
Shares
Поврзани објави