Едно повреден, собраќајка кај Дреновска клисура се вози по една лента

Сообраќајка помеѓу товарно возило и минибус кај Дреновска клисура, повреден е  возачот на товарното возило, кое излетало од патот. Тој бил префрлен во кавадаречката болница.

Информацијата ја потврди портпаролот на СВР Велес. Сообраќајот се одвива наизменично по една лента. Увидот на лице место е во тек.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави