ЕКСКЛУЗИВНО : Ацо Тошта во критична состојба , лекарите го реанимираат

Ацо Тошта кој со итна медицинска помош беше изнесен од судница на денешното судење за обид за убиство на Зијадин Села е во тешка здраствена состојба и лекарите се уште го реанимираат. Според извори од болницата 8ми септември Тошта бил донесен во исклучително тешка состојба со крвен притисок над 200 и веднаш бил внесен во сала за реанимација. Лекарите повеќе од еден час се обидуваат да го стабилизираат. Тошта е дијабетичар и има вграден стент што уште повеќе ја усложнува неговата состојба.
Тој се онесвести во судница откако слушна дека обвинителството ќе го гони и ќе му се суди како дел од групата кои се обидоа да го убијат пратеникот Зијадин Села.

Total
0
Shares
Поврзани објави