ФОТО : Али Ахмети прв на лидeрска , Мицковски задоцни 10 минути

Али Ахмети прв пристигна во кубот на пратеници , а неколку минути по него премиерот Зоран Заев продружуван од министерката за одбрана Радмила Шекеринска. По нив во Клубот дојде и Претседателот Ѓорѓе Иванов. Последен со доцнење од 10 тина минути дојде и лидерот на ВМРО -ДМПНЕ Христијан Мицковски.

За половина час треба да започне координацијата на државно политичкиот врв за спорот со името во однос на последниот предлог на медијатор Метју Нимиц, но и по средбата и конкретните потези од состанокот меѓу премиерот Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексиси Ципрас.

На координативната средба, премиерот Заев ќе се обиде да постигне државен консензус со Претседателот Ѓорѓе Иванов, лидерот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски и лидеерот на ДУИ, Али Ахмети околу најновиот предлог на Нимиц во пресрет на неговото доаѓање во регионот.

Total
0
Shares
Поврзани објави