ФОТО: Додека косел трева го презгазила кола, холандски моторгија загина во Битола

Холандски моторџија загина во сообраќајна несреќа попладнево околу 17 часот на излезот во Битола над Довлеџик на кривината за Пелистер, потврдуваат од битолската полиција. Тој бил дел од поголема група моторџии кои минувале низ Битола. На излезот од градот во критичниот момент дошло до судар со патничко возило, при што моторџијата се здобил со тешки телесни повреди на кои им подлегнал во болница.

(фото: Apla.mk )

Попладнево се случи уште една сообраќајка во која маж е повреден но не е во животна опасност. Чивекот додкеа косел трева кај Качанички пат во Визбегово бил удрен од автомобил кој потоа завршил во мал дол.

 

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Арсовска ќе покрене кривична постапка против Цементарница „Усје“ – испуштала трипати повеќе штетни гасови од дозволеното

Градоначалничката Данела Арсовска ќе покрене кривична постапка против Цементарница „Усје“ поради тоа што не се придржувала кон прописите за заштита и унапредување на животната…