Фото: Изгореа куќа, чајџилница и сервис – нема повредени

Околу 17 часот голем пожар избил на улицата „Цветан Димов’ во населбата Чаир спроти трговскиот центар „Чаирчанка, дел кој е густо населен и со многу мали дуќани еден до друг.

Огнот до овој момент, според МВР, има зафатено два дуќани – сервиси за велосипеди и мотори, една куќа и чајџилница, но нема повредени.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави