Фото: Катица пристигна маскирана во станот на синот

Пред малку притворената Катица Јанева од затворот Шутка е пренесена во куќен притвор. Маскирана целосно скриена во полициска јакна таа не изусти ни збор. Решението го донесе Апелациониот суд во Скопје и дозволи куќен притвор без гаранција иако таа имаше понудено имот.

За десетина дена таа ќе треба да биде доведена во Кривичниот суд на закажано прво рочиште за случајот Рекет во кој е обвинета заедно со Боли 13. Неговото присуство е неизвесно оти според неговиот адвокат Бојан е во многу тешка здравствена состојба.

Total
0
Shares
Поврзани објави