ФОТО – Полициски комбиња чекаат зад Кривичен

Пред половина час зад Кривичнот суд дојдоа неколку полициски коби возила. Едното е со отворени задни врати подготвено за транспорт. Во судот се пратениците осомничени за крвавиот четврток кои даваат исказ пред судија од претходна постапка кој бараше и доби од Собранието симнување на имунитет заради барање за определување мерка притвор.

Total
0
Shares
Поврзани објави